OP.DR. ALİ TAHTACI

OP.DR. ALİ TAHTACI
OP.DR. ALİ TAHTACI
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1968 yılında Adıyaman'ın Besni ilçesinde doğan Dr.Ali TAHTACI biri kız, diğeri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır. Eşi de doktor olan Ali Tahtacı üniversite eğitimini Çukurova Üniversitiesi Tıp Fakültesinde 1991 yılında derece ile bitirmiştir.Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezuniyeti sonrası ,1992 - 1999 yılları arasında Uzmanlık eğitimini Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Doğum Anabilim dalında tamamlayarak mesleki yaşamına Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak start vermiştir.


Uzmanlık eğitimi sonrasında tüm çalışma hedefleri ve planlamalarını tüp bebek üzerine yapan Dr Ali Tahtacı 2003 yıında Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Doğum Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde düzenlenen , Üremeye Yardımcı Tedavi (ÜYTE) Klinik uygulamaları Sertifika Eğitim Programına katılmış ve bu eğitimi de başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır.Sertifika programını başarı ile tamamladıktan sonra 2004 yılı başlangıç olmak üzere GaziantepÖzel Sani Konukoğlu Hastanesi Tüp bebek merkezinde çalışmaya başlamış ve Tüp Bebek merkezi sorumlu hekimi olarak bu ünitedeki görevini 01.02.2018 tarihine kadar sürdürmüştür.Ve yine bu ünite bünyesinde çalıştığı dönemde 2017 yılında Yrd.Doç.Dr. unvanını almıştır.


14 yıllık tecrübesi ve 6000 in üzerinde yapmış olduğu tüp bebek uygulamaları ile sektörde kendinden bahsettiren Ali TAHTACI 2018 yılı başından itibaren UMAY tüp bebek merkezindeki görevine başlamış ve Klinik sorumlu hekimi olarak da buradaki görevine halen devam etmektedir.


Dr.Ali TAHTACI'nın yurtiçi ve yurtdışı bir çok dernek üyelikleri mevcuttur ; TJOD , TSRM,ÜTD,ESHRE,ASRM üyelikleri bulunup, Her yıl yurtiçi ve yurtdışında tüp bebek ile ilgili düzenlenen bir çok kongre , toplantı , sempozyum ,sunum ve çalışmalara katılarak mesleki bilgi ve tecrübesini güncel tutmaya ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir.

UMAY TÜP BEBEK MERKEZİ © 2017 HER HAKKI SAKLIDIR.    Powered by YNCSOFT