HABERLER & DUYURULAR

Gaziantep, Gaziantep tüp bebek, Gaziantep tüp bebek merkezi, Tüp bebek, Gaziantep bebek, Tüp bebek tedavisi, tedavi, bebek, anne, baba, çocuk, IVF, Testisten Sperm Arama, TESA, Aşılama, IUI, Mikroenjeksiyon, ICSI, Genetik Tarama, PGD, İlişki Planlama ve Yumurtlama Takibi, Embriyo Dondurma
Tüp Bebek Tedavisinde Devlet Desteği


Tüp bebek tedavisi son yıllarda gelişen teknoloji, başarılı uygulamalar ve yüksek başarı oranları nedeni ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin daha sıklıkla tercih ettikleri bir yöntem haline gelmeye başladı. Bu nedenle SGK kapsamında olan ve çocuğu olmayan infertil hastalar için yapılan bazı değişikliklerle bu hastaların çocuk sahibi olmalarına yardımcı olunmasına çalışılmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde evli çiftlerin tüp bebek deneme haklarının SGK kapsamında 2'den 3'e çıkarılması bu konudaki olumlu bir gelişmedir. Torba yasa ile yapılan bu değişikle artık çiftler daha önce yaptıkları 2 denemede gebe kalamamaları durumunda 3.kez tedavi olma imkanına sahip olabileceklerdir.

Diğer yandan yapılan son değişikliklerle daha önceki evliliklerinden çocuğu olan kişilerin ikinci kez tekrar evlendiklerinde çocuk sahibi olamamaları durumunda bu konuda devlet desteğinden faydalanamıyorlardı. Ancak son yapılan düzenleme ile bu kişiler artık ilk evliliklerindeki çocuk sahibi olma durumlarına bakılmaksızın devlet desteğinden faydalanabilir hale gelmiş oldular.

Tüp bebek tedavisi ile tedavi olup çocuk sahibi olmak isteyen SGK kapsamındaki infertil hastalar için uygulanan mevzuat aşağıdaki kurallarla belirlenmiştir.
UMAY TÜP BEBEK MERKEZİ © 2017 HER HAKKI SAKLIDIR.    Powered by YNCSOFT