MİKRO ÇİP

Mikro Çip
Mikro çip tüp bebek tedavi yöntemi nedir?

Erkeğin sperm sayısının, hareketliliği ve morfolojik özelliklerinin yeterli olmamasından dolayı ortaya çıkan kısırlık olgusu, mikro çip yöntemi ile artık çözümlenebilmektedir. Uygulanan bu tedavide yumurtayı dölleyebilecek kabiliyete sahip olmayan sperm hücrelerini ayrıştırılması ve sağlıklı spermlerin elde edilmesi ile tüp bebek tedavi yöntemi ile hamilelik şansı arttırılmaktadır.

Mikro çip tedavisi nasıl uygulanır?

1. Mikro çipli tüp bebek tedavisi sayesinde erkek kısırlığına neden olan sperm yetersizliği gibi bozuk DNA sorunları ekarte edilmektedir.

2. Geliştirilmiş sperm mikroçipleri ile hormonların meydana getirdiği mikro kanalcıkların vücudun kendi işleyişini taklit ederek, sağlıklı sperm hücrelerinin ayrıştırılması sağlamaktadır. Bu nedenle sağlığı tehdit edecek olası bir yan etki söz konusu değildir.

3. Yapılan araştırmalara göre mikro çip teknolojisi, tüp bebek tedavisi dışındaki kullanıldığı alanlarda başarısını kanıtlamış bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

4. DNA’sı bozuk ve sağlıksız sperm hücrelerinin neden olduğu başarısız denemeler ve düşükler engellenmektedir.

5. Kalitesiz embriyonun başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından deneme sayısını en aza indirerek, ortaya çıkan maddi ve manevi kayıpları önlemektedir.

6. Genetik rahatsızlıkların bebeğe aktarılması önlenerek, sağlıklı bebeklerin dünyaya gelmesini sağlamaktadır.

Mikro çip kimlere uygulanır?

1. Yumurtayı dölleyebilecek kabiliyete sahip olmayan yani sayı, şekil ve hareketliliği yetersiz olan erkek infertilite vakalarında uygulanmaktadır.

2. Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemelerinde

3. Düşükle sonuçlanan gebeliklerde

4. Sağlıklı embriyo elde edilmemesi gibi erkekten kaynaklanan sperm bozukluğu olan hastalara mikroçipli tüp bebek tedavisi uygulanmaktadır.
UMAY TÜP BEBEK MERKEZİ
  • Uzmanlık alanımız olan tüp bebek ve tedavileri alanında Umay Tüp Bebek Merkezi ekibi olarak sunduğumuz sağlık hizmetiyle hasta ve hasta yakınlarına hakkettikleri kaliteli hizmeti vererek memnuniyetlerini en üst seviyede tutmayı hedeflemekteyiz.
İLETİŞİM
Mücahitler Mh. Ömer Ersoy Cd. No: 20/B Şehitkamil/GAZİANTEP
UMAY TÜP BEBEK MERKEZİ © 2017 HER HAKKI SAKLIDIR.    Powered by YNCSOFT